Uncategorized

Jakie elementy na pewno przydadzą się w każdym ogrodzie?

Wprowadzając się do nowego domu możemy mieć wiele planów odnośnie tego, w jaki sposób zaprojektujemy przestrzeń zieloną wokół budynku. Trzeba mieć jednak taką świadomość, jak wiele pracy jest przed nami do wykonania, a żeby ją sobie ułatwić warto rozpocząć całe planowanie od małych elementów architektury ogrodowej. Na początkowym etapie projektowania nie powinniśmy mieć problemu z wybraniem miejsca na plac zabaw dla dzieci, na taras czy też pod altankę ogrodową i warzywnik. Z każdą kolejną decyzją może być już później coraz trudniej dodać jakiś obiekt, którego metraż jest pokaźny.

 

Zazwyczaj, idealnym miejscem do wspólnego wypoczynku oraz do spożywania wspólnych posiłków jest właśnie taras przylegający do domu, a także dodatkowa altanka. Obok takiej altanki za pewne przydadzą się także domki ogrodowe oraz ewentualnie schowki ogrodowe na akcesoria ogrodnicze oraz inne rzeczy, które będziemy chcieli przechowywać w ogrodzie. Idealnym surowcem do stworzenia takich elementów jest oczywiście drewno. Ekologiczne, przyjazne dla człowieka, naturalnie piękne, a w formie zaimpregnowanej- bardzo dobrze dające sobie radę przez długie lata przy typowej ekspozycji na wszelkie niesprzyjające warunki atmosferyczne.

 

Altanki w stylu nowoczesnym i klasycznym

 

Ze względu na fakt, że każdy z nas ma inny gust, altany ogrodowe są sprzedawane zarówno w stylu bardziej klasycznym z licznymi dekoracjami, rzeźbieniami, tralkami i kratkami, a także w formie minimalistycznych i prostych projektów do ogrodów bardziej nowoczesnych. Altankę możemy zakupić od razu wraz z drewnianą podłogą, ale możemy też pokusić się o samodzielne wykonanie pod nią posadzki- z płyt chodnikowych, płytek tarasowych czy z kostki brukowej, a nawet z kompozytu. Naturalne drewno możemy pomalować na dowolny kolor wybierając w markecie budowlanym odpowiedni impregnat. Dzięki niemu drewno nie będzie przyjmowało wody, a w efekcie nie będzie wysychać i się rozchodzić. Taka altanka to inwestycja na lata.