zdrowie

Jak zadbać o swoje włosy z pomocą trychologa?

Trycholog to wykwalifikowany specjalista od włosów i skóry głowy. Wizytę w gabinecie kliniki trychologicznej warto umówić nie tylko w sytuacji, kiedy nasz problem z włosami jest już dość duży. Na konsultację może się zgłosić każda osoba, która chciałaby w odpowiedni sposób wpłynąć na swoje włosy, dodać im blasku, przyspieszyć ich wzrost i w odpowiedni sposób zacząć oddziaływać na ich kondycję.

Do kliniki trychologicznej można się też zgłosić w przypadku takich problemów jak nadmierne wypadanie włosów. Poszerzona diagnostyka pozwala lepiej poznać przyczynę takiego problemu, a następnie dobrać terapię zaradczą o największej skuteczności. Trycholog może również służyć radą w przypadku występowania rozmaitych chorób skóry głowy- może to być AZS, łuszczyca czy nawet nawracający łupież.

Tlenoterapia- w jakim przypadku będzie pomocna?

Infuzja tlenowa to specjalistyczny zabieg oferowany chociażby w takich klinikach jak Centrum Zdrowego Włosa– skupionych na włosach oraz na skórze głowy. Zabieg ten jest określany jako bezinwazyjny, ale jednocześnie- charakteryzujący się bardzo dużą skutecznością. Jest on odpowiedni także dla osób, które skarżą się na nadmierne wypadanie włosów.

Zabieg ten może nam zostać zalecony przez specjalistę podczas wizyty w gabinecie także w przypadku problemów ze skórą głowy. Tlenoterapia to zabieg, podczas którego dotlenia się skórę głowy oraz mieszki włosowe za pomocą specjalnie podanego, sprężonego tlenu. Dodatkowo, można również podać odpowiednią mieszankę składników aktywnych, która ma szansę wniknąć do głębokich warstw skóry pobudzając ją chociażby do wytwarzania nowych cebulek włosowych. Zabieg poprawia także krążenie, sprzyja wygaszaniu stanów zapalnych skóry, a także wycisza nadaktywne gruczoły łojowe. Tlenoterapię można też bez przeszkód łączyć z innymi zabiegami, jakie zaleci trycholog po to, aby uzyskać jeszcze lepsze efekty całościowej kuracji.

Peptydowa terapia włosów- czym się wyróżnia?

Jeszcze jedną interesującą terapią dedykowaną włosom oraz skórze głowy jest terapia zakładająca jednorazowo podanie do skóry głowy mieszanki zawierającej 7 różnych peptydów wzbogaconych o kwas hialuronowy. Preparat podawany jest w formie iniekcji. To, co wyróżnia tę terapie to fakt, że wprowadzone w ten sposób substancje działają w skórze głowy nie tylko bezpośrednio po podaniu preparatu, ale tak naprawdę jeszcze do 14 dni po wykonanym zabiegu. Terapia peptydowa w szczególności sprawdzi się u osób, które chcą przyspieszyć wzrost włosów, stymulować skórę głowy do wytwarzania nowych mieszków włosowych i które chcą zagęścić swoją obecną fryzurę.

Zapraszamy https://centrumzdrowegowlosa.pl/!