miasto

Praca zamiatarek ulicznych w terenie- w centrach miast i nie tylko

Zamiatarki to specjalnie zaprojektowane pojazdy, które są wyspecjalizowane w oczyszczaniu ulic. Pierwotnie, maszyny te zostały wypuszczone na rynek jako duże auta ciężarowe, które po prostu posiadały dodatkowy osprzęt sprzątający. Obecnie ich oferta rynkowa jest znacznie bardziej zróżnicowana, co pokazuje chociażby bieżąca sprzedaż zamiatarek. Jakie modele są obecnie dystrybuowane?

Wielkogabarytowe i wydajne zamiatarki do oczyszczania dużych powierzchni

Obecnie, na rynku również dostępne są duże modele zamiatarek, których konstrukcja oparta jest o podwozie auta ciężarowego. Są to bardzo wydajne maszyny, które ze względu na swoją wielkość są przeznaczone do oczyszczania terenów podmiejskich i główniejszych dróg dojazdowych. Ich wielkość pozwala na transportowanie bardzo dużych zbiorników- na czystą i brudną wodę użytkową, a także sporego kontenera na odpady. Tym samym, duże modele zamiatarek od Terberg Matec charakteryzują się bardzo dużą wydajnością- są w stanie oczyścić naprawdę duże połacie terenu podczas jednorazowego przejazdu. Zamiatarki te- jak wszystkie typy tego rodzaju pojazdów- mają przemyślany i praktyczny w zastosowaniu osprzęt sprzątający.

Analizując bieżącą sprzedaż zamiatarek można zauważyć, że niektóre modele mają szczotki obrotowe umieszczone z boku maszyny, inne natomiast są zainstalowane w postaci osprzętu wleczonego. Oba te rozwiązania bardzo dobrze sprawdzają się w praktyce. Zamiatarki tego typu doskonale sprawdzają się do oczyszczania terenów bezpośrednio przy inwestycjach budowlanych, tam, gdzie prowadzone są roboty drogowe, gdzie transportuje się materiały sypkie i wykonuje prace ziemne. Tym samym- doskonale sprawdzają się tam, gdzie zanieczyszczenie jest duże.

A jakie maszyny są przeznaczone do oczyszczania centrów miast?

Potrzeba poruszania się na znacznie bardziej ograniczonej przestrzeni doprowadziła do stworzenia także innych typów zamiatarek- modeli znacznie mniejszych i kompaktowych. Zamiatarki drogowe tego typu operują w centrach miast. Nie są one aż tak wydajne, jak zamiatarki wielkogabarytowe, ale są w stanie oczyścić każdy miejski zaułek, co jest w tym przypadku kluczowe.

Zamiatarki miejskie mają osprzęt sprzątający w postaci szczotek obrotowych umieszczony z przodu pojazdu. Operator zamiatarki ze swojej kabiny ma podgląd na to, jak przebiega szczotkowanie nawierzchni, może też modyfikować ustawienie szczotek tak, aby było to efektywne, ale i dopasowane do konkretnej nawierzchni. Szczotki obrotowe muszą być zraszane podczas pracy. Dzięki temu ich szybki ruch obrotowy nie powoduje dodatkowego unoszenia się pyłu i kurzu, co niekorzystnie wpływałoby na jakość miejskiego powietrza. Oprócz szczotek obrotowych na wyposażeniu zamiatarki znajdują się też takie elementy osprzętu sprzątającego jak odkurzacz przemysłowy czy myjka ciśnieniowa. Pozwala to na kompleksowe oczyszczanie powierzchni bez względu na rodzaj zanieczyszczenia.

Zapoznaj się z ofertą https://www.terbergmatec.pl/!