pokój hotelowy
Najlepsze hotele

Jak zaprojektować pokoje hotelowe z klasą?

Projektowanie wnętrza pokoi hotelowych jest tak samo ważnym zadaniem, co projektowanie pomieszczeń we własnym domu. W końcu chodzi przecież o to, aby goście poczuli się jak u siebie, wystrój pokoi powinien być więc prosty, ale z klasą. Inwestycja w wyposażenie oraz meble jest więc czymś ważnym- dobrej jakości produkty nie będą się tak szybko zużywać i przez dłuższy czas zachowają niemalże idealny wygląd. To znacząco oddala w czasie ewentualny remont takiego pokoju i konieczność czasowego wyłączenia go z użytku. Dlatego też wybierając meble do hotelu z pewnością warto rozważyć propozycje z litego drewna. W szczególności jeśli hotel jest obiektem utrzymanym w wysokim standardzie, gdzie rzeczywiście rezerwacji dokonują goście, którzy lubią luksus i cenią sobie wysoką estetykę. Takie meble wyróżniają się na tle innych i stanowią oczywisty atut obiektu, który może przesądzić o wyborze właśnie tego miejsca na nocleg.

Dobrej jakości meble w hotelu- dlaczego drewno?

Drewno od zawsze było uważane za surowiec premium, zwłaszcza jeśli używa się go w formie litych desek. Tak dobry jakościowo produkt zazwyczaj jest zestawiany i porównywany ze znacznie tańszymi meblami wykonywanymi z płyty wiórowej, które nie są już tak twarde i odporne na uszkodzenia mechaniczne. W przypadku płyty wiórowej mamy też do czynienia z pewną okleiną, która ma jedynie imitować naturalną strukturę drewna, co przekłada się na gorszą estetykę takiego rozwiązania. Warto też zauważyć, że drewniane meble hotelowe będą też znacznie lepiej poddawać się wszelkich zabiegom renowacyjnym, jeśli tylko po latach użytkowania faktycznie zajdzie taka potrzeba. Są więc rozwiązaniem, które daje wiele możliwości na przyszłość. Drewno jest materiałem ekologicznym i przyjaznym dla człowieka. Dodatkowo, meble wykonywane z litego drewna są też po prostu piękne, a można się o tym przekonać wchodząc na stronę jednego z producentów- https://polanomeble.pl/69-meble-hotelowe. Dostępne są kolekcje mebli zarówno w jaśniejszych jak i w ciemniejszych wybarwieniach drewna. Meble tego typu można też pokrywać dedykowanymi do tego celu farbami- na przykład bejcą. Tym samym mają one wszechstronne zastosowanie.

Podstawowe wyposażenie hoteli pokojowych- co powinno się w nim znaleźć?

W standardowym pokoju hotelowym musi się znaleźć łóżko, a także szafa. Dobrze, aby była tam też komoda lub też stolik, na którym będzie można położyć potrzebne przedmioty. Na pewno trzeba też pomyśleć o stoliczkach lub szafkach sypialnianych. Projektując wystrój pokoju hotelowego warto zachować pewien umiar i minimalizm i postawić na stylistykę stonowaną i nowoczesną, która ma szansę przypaść do gustu większej ilości osób. Idealnymi kolorami do takiego pokoju będą beże i szarości, a także klasyczna, ponadczasowa biel. Takie też powinno być oświetlenie, zasłony oraz wszelkie dekoracje, jakie znajdą się w tej przestrzeni. Drewno sprawia, że automatycznie, każda przestrzeń staje się znacznie bardziej przystępna i przytulna.