Uncategorized

Budowa domu kanadyjskiego- jak budować domy z drewna?

Dom z drewna wybudowany w odpowiedniej technologii to szansa na posiadanie budynku, który doskonale poradzi sobie z każdą porą roku- także z zimą i ze sporymi mrozami. Wbrew wiedzy potocznej odnośnie tego, że w naszym klimacie domy drewniane mogą być traktowane tylko i wyłącznie jak domy sezonowe, zapoznając się z najnowocześniejszym sposobem stawiania takich domów szybko można się zorientować, że są one niemalże tak samo wydajne energetycznie, co domy murowane. Nic więc w tym dziwnego, że domy drewniane tego rodzaju stają się w naszym kraju coraz popularniejsze. Jak znaleźć dobrą firmę budowlaną, która będzie się w takich projektach specjalizować?

Konieczne jest przestrzeganie pewnych założeń

Mimo wszystko trzeba przyznać, że obecnie budowa domu kanadyjskiego różni się od tego, w jaki sposób stawiano domy drewniane w Polsce. I to właśnie ta różnica w zastosowanej technologii sprawia, że domy kanadyjskie obecnie mogą dorównywać tym murowanym. Jednakże, aby faktycznie móc tak budować- trzeba tę technologię znać i umieć zastosować w praktyce. Być może więc z tego względu wcale nie tak łatwo jest znaleźć firmę specjalizująca się właśnie w budowie domów kanadyjskich z drewna- nowa jeszcze nie do końca znana technologia jest obszarem specjalizacji stosunkowo niewielu firm. Tymczasem, podążanie za wytycznymi, co do sposobu budowania takich domów jest tutaj kluczową kwestią. Stosowane materiały oraz to, w jak się takie budynki izoluje najmocniej wpływa na współczynnik przenikania ciepła w takich domach.

Gdzie szukać i jaką firmę wybrać?

Zdecydowanie najlepszym pomysłem jest rozpoczęcie poszukiwań w sieci. Firmy, które specjalizują się w takich projektach zamieszczają na swój temat informacje w Internecie, zazwyczaj też obszar ich działania jest spory i może obejmować nawet kilka województw. Z dużym prawdopodobieństwem możemy więc znaleźć specjalistów, którzy zajmują się stawianiem właśnie tego typu domów. Zastanawiając się, jak znaleźć dobrą firmę budowlaną nie decydujmy się na jakąkolwiek ekipę z sąsiedztwa, sprawdźmy, czy wybrani przez nas specjaliści na pewno będą zorientowani w tematyce budowy domów kanadyjskich. Możemy się posiłkować projektami, które takie firmy już mają w swoim portfolio.

Domy z elementów prefabrykowanych?

Interesując się tym, jakie są największe zalety domów kanadyjskich na pewno trafiliśmy na informację o tym, że w szczególności warto tutaj zwrócić uwagę na krótki czas budowy takiego obiektu. Tak naprawdę w dużej mierze na całkowity czas realizacji wpływa także to, z jakich elementów będzie składał się budynek, gdyż wiele z nich może zostać wyprodukowanych jako elementy prefabrykowane i dostarczonych na miejsce budowy do złożenia. W przypadku niektórych projektów możliwe było wykonanie w fabryce całych ścian, które posiadały już zamontowane okna. W takim przypadku w terenie zostaje sam proces łączenia ze sobą tych elementów na takiej samej zasadzie, na jakiej łączy się ze sobą klocki. Tak powstaje szkielet konstrukcji. Wobec tego, jedynymi pracami mokrymi na takiej budowie są tak naprawdę tylko prace związane z wylewaniem fundamentów.