budownictwo

Pompa ciepła: charakterystyka i sposób działania

Osoby, które obecnie decydują się na budowę domu, stawiają na nowoczesne i ekologiczne rozwiązania takie jak np. pompa ciepła oraz systemy fotowoltaiczne. Choć często słyszy się o montażu paneli fotowoltaicznych na terenie gospodarstwa domowego, mało kto mówi o tym, ile korzyści niesie ze sobą połączenie fotowoltaiki z pompą ciepła. Jeśli chcesz przekonać się o czym mówimy, zapoznaj się z poniższym artykułem, w którym dokładnie wyjaśnimy sposób działania pompy ciepła, a także to dlaczego warto zainwestować w jej połączenie z instalacją fotowoltaiczną!

Czym jest i jak działa pompa ciepła?

Działanie pompy ciepła według ekspertów z dziedziny ekologicznych rozwiązań dla domu Elektromasters, można porównać do pracy lodówki, którą każdy klient posiada w swoim domu. Różnica jest jednak taka, że lodówka pobiera ciepło z produktów, które się w niej znajdują i oddaje je na zewnątrz, a pompy ciepła pobierają ciepłe powietrze z otoczenia (powietrza lub gruntu) i dostarczają je do wnętrza budynków, poprzez wybrany system instalacji grzewczej tj. grzejnik lub ogrzewanie podłogowe. Obecnie uznaje się, że ogrzewanie obiektów za pomocą pompy ciepła w połączeniu z systemem fotowoltaicznym jest najlepszym z dostępnych na rynku.

Zalety związane z montażem pompy ciepła w Twoim domu

Instalacja pompy ciepła posiada wiele zalet, o których powinien wiedzieć każdy, kto zastanawia się nad montażem tego nowoczesnego rozwiązania w swoim gospodarstwie domowym. Pompa ciepła np. od firmy Elektromaster, to przede wszystkim:

  1. wygoda i komfort użytkowania – pompa ciepła to urządzenie całkowicie bezobsługowe, dzięki czemu możemy zapomnieć o okresowym uzupełnianiu opału tak, jak musieliśmy robić to dotychczas, ustawienia działania urządzenia możesz również odtworzyć na swoim smartfonie, dzięki czemu nie musisz w ogóle zbliżać się do pompy ani w ciągu dnia, ani w nocy,
  2. oszczędność – pompy ciepła charakteryzują się wysoką wydajnością energetyczną, która jest co najmniej kilkukrotnie wyższa, niż w przypadku gdy ogrzewamy obiekt za pomocą tradycyjnego systemu grzewczego,
  3. ogrzewanie zimą, chłodzenie latem – jest to zdecydowanie duża zaleta, którą doceniają klienci w okresie letnim, ponieważ pompa ciepła oprócz ogrzewania pomieszczeń, może je również ochładzać, gdy zajdzie taka potrzeba,
  4. dbanie o środowisko i przyszłość naszej planety – pompa ciepła w połączeniu z systemem fotowoltaicznym od Elektromasters to urządzenie, które pozwala nam przyczynić się do ochrony środowiska, w którym żyjemy my i nasi najbliżsi, pompa ciepła nie wytwarza dwutlenku węgla oraz innych gazów cieplarnianych, które mają negatywny wpływ na ogólny stan środowiska.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kosztów założenia pompy ciepła oraz zasad działania w Twoim gospodarstwie domowym wejdź na stronę https://elektromasters.com.pl/oferta/pompy-ciepla/.