Planowanie podróży

Jaki kierunek wakacyjny wybrać?

Wyjazd wakacyjny to coś, na co cały rok czeka wiele z nas. Piękna pogoda, ciepły piasek, woda, wspaniałe krajobrazy, przyroda, zabytki – tego nie możemy się doczekać. Podczas wakacyjnego urlopu można odpocząć, nabrać dodatkowych sił, energii do działania. Jednak nie każdego satysfakcjonuje ciągłe leżenie na plaży. Dlatego też warto wybrać takie miejsce, które będzie fajną bazą wypadową do innych miejscowości turystycznych godnych odwiedzenia.

Wiele osób decyduje się na wyjazd do Hiszpanii, bo i ten kierunek jest łatwo dostępny, szczególnie poprzez biura podróży. Oczywiście lecimy tam samolotem – szybko i wygodnie w niecałe 3 godziny. Na lotnisko jedziemy autem, które zostawiamy na wybranym parkingu, może być to na przykład parking – lotnisko katowice, ponieważ dużo lotów do Hiszpanii jest właśnie z Katowic. Na miejscu odbiera nas Pani z biura podróży, która wskazuje dalszy transport i podaje numer czy nazwę autokaru, który podwiezie nas pod sam hotel. Tak to się właśnie odbywa, więc nie ma się czym martwić. Jeśli chodzi o drogę powrotną to jest podobnie. Nic samemu nie trzeba organizować.

A co do miejsca – warto odwiedzić Salou. Piękne plaże, tętniące życiem miasteczko. Z tej miejscowości blisko jest do jednego z największych parków rozrywki – PortAventura Park. To moc emocji zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Ci, którzy lubią z kolei zwiedzać mogą odwiedzić również usytuowaną niedaleko Tarragonę. No i oczywiście pozostaje wycieczka do Barcelony – około godzinę drogi samochodem. A tam mamy do zobaczenia między innymi: Sagrada Familia, ogród o nazwie Park Guell, aleja La Ramba, targ La Boqueria, stadion Camp Nou i wiele innych miejsc, zabytków. Warto spróbować oczywiście hiszpańskiej kuchni – świetnych restauracji do wyboru jest bardzo dużo. Z Salou do Barcelony jest bardzo dobre połączenie, jednak można także wynająć auto, aby być bardziej mobilnym w samej Barcelonie i by móc zobaczyć dużo w krótkim czasie. Podróżowanie z nawigacją w tym wypadku wydaje się być bardzo pomocne.