Planowanie podróży

Wasze ulubione miejsca w Polsce

Agata: jestem ogromną fanką Śląska. Wiem, ze dla wielu osób Śląsk nie kojarzy się z atrakcjami turystycznymi, tymczasem jest tam wiele miejsc godnych odwiedzenia i wiele zakątków, które warto odwiedzić. Miłośnicy gór z pewnością docenią leżący przecież w województwie śląskim Beskid Śląski. To bardzo przyjemne wzniesienia, które nie wymagają alpinistycznych zdolności, ale jednocześnie pozwalają się cieszyć górami. Na Śląsku położonych jest także część twierdz ze Szlaku Orlich Gniazd, który każdemu poleca. Miłośnicy rozrywki i dzieci będą się świetnie bawić w Chorzowskim Parku Rozrywki, a będąc w Katowicach warto zajrzeć do – atmosfera.eu i zasmakować śląskiej kuchni, która moim zdaniem należy do najlepszych w naszym kraju.

Jagoda: dla mnie nie ma lepszego miejsca na Ziemi niż Kraków. Kochami dawną stolicę Polski miłością prawdziwą. Sama jestem z Gdańska, więc dzieli mnie od grodu Kraka setki kilometrów, ale nigdy nie przepuszczę okazji by tam zajrzeć. Uwielbiam przechadzki po zamku królewskim i krakowskim rynku. Jestem ogromną miłośniczką panoramy miasta rozciągającej się z kopca Kościuszki. Lubie też zwierzęta, więc jeśli jestem na kopcu to zawsze zahaczam też o zoo. W zasadzie kiedy myślę za co najbardziej lubię Kraków, to chyba za jego niepowtarzalną atmosferę, której nie ma żadne inne miasto na świecie.

Tadeusz: od 20 lat nie ma wakacji podczas, których nie byłby nad polskim morzem. Wiem, że ciągle się mówi, że jest tam drogo, tłocznie i że lepsza jest Chorwacja. Ja mam swoje lata, nie mówię po angielsku, a wycieczka z biurem podróży dla mojej 7 osobowej rodziny to naprawdę duży wydatek. Dlatego zamiast wczasów na Bałkanach wynajmujemy co roku domek w Łebie i spokojnie i rodzinnie spędzamy czas. Dla mnie to najlepszy sposób na wakacje, a widok można zawsze działa na mnie kojąco.

Adrian: kocham góry. Kocham wszystko co z nimi związane. Prawdę mówiąc planuję zrobić kurs przewodnika górskiego i aplikować do TOPR. Moje ulubione góry w Polsce to oczywiście Tatry. Przyczyna tego jest prosta – to najwyższe polskie góry, a ja bardzo lubię się wspinać – wyżej niż w Tatrach w naszym kraju się nie da. Tatry to cisza, spokój, czyste powietrze i natura. Mówiąc o spokoju nie mam na myśli zatłoczonych turystycznych szlaków, ale ścieżki, o których widzą tylko nieliczni – możecie wierzyć lub nie, ale w Tatrach nadal takie są.

Krystian: a ja uwielbiam Warszawę, bo w stolicy nigdy nie można się nudzić i lubię ten jej wielkomiejski charakter.