Planowanie podróży

Gdzie na wakacjach wynajmiemy tanio samochód?

Planując wyjazd na wakacje często bywa, że musimy poznać ceny wypożyczalni w danych miejscach czy krajach. Z wypożyczalni samochodów korzysta dziś coraz szersze grono turystów i nic też nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miałoby się zmienić. Weźmy tutaj pod uwagę, że obecnie popyt na takie usługi jest coraz większy. Rośnie również liczba samych wypożyczalni. Jasne jest, że i liczba samochodów w takich punktach jest bardzo różna. Skoro tak skupmy się na cenach takich aut. Ile kosztuje wypożyczenie pojazdu i od czego zależy cena takiej usługi?

Marka i model

Przede wszystkim skupić się trzeba na samym pojeździe. Liczy się więc marka oraz model. Mniejsze znaczenie ma tutaj rocznik, a wszystko dlatego, że większość pojazdów w wypożyczalniach to nowe samochody, które są w idealnym stanie technicznym.

Klasa

Pod uwagę weźmy również i klasę takiego pojazdu. Obecnie w wypożyczalniach mamy bardzo szeroką ofertę pojazdów biorąc pod uwagę ich klasę. Dlatego też coś dla siebie znajdą tutaj ci, którzy potrzebują auta na co dzień, jak i przedsiębiorcy czy biznesmeni, którzy celują w pojazdy o znacznie wyższej klasie gwarantujące największy komfort podróży. Jedne są mniejsze i ekonomiczne, drugie natomiast wygodniejsze, ale za to spalające większe ilości paliwa. Najważniejsze jest jednak to, że każdy powinien tutaj znaleźć coś w sam raz dla siebie. Najlepszym dowodem na to, jak szeroka jest oferta takich punktów, świadczy wypożyczalnia samochodów w Podgórzu – Partner Cars. W tym przypadku do wyboru mamy nawet busy, które zabrać mogą znacznie większą liczbę pasażerów.

Wiek klienta

Pojazd wypożyczyć może każdy, kto ma prawo jazdy. Niemniej jednak trzeba tutaj pamiętać, że w wybranych punktach nie będzie to możliwe przed ukończeniem dwudziestego pierwszego roku życia. Dla wielu jest to dziwne. Wypożyczalnie ubezpieczają się w tej jednak przed kierowcami młodszymi, którzy według nich mają większe tendencje do ryzykownej jazdy i brawury, a co za tym idzie stłuczek i uszkodzenia auta. Zauważmy tu od razu, że niekiedy w zagranicznych wypożyczalniach minimalny wiek uprawniający do wypożyczenia auta to dwadzieścia pięć lat. Wszystko zależy jednak od danej wypożyczalni.

Czas wypożyczenia

Nie wspomnieliśmy jeszcze o czasie wypożyczenia pojazdu. Ten także jest bardzo ważny. Zazwyczaj jest tak, że im dłuższe wypożyczenie, tym niższa stawka dzienna takiej usługi. Obecnie każda wypożyczalnia posiada stronę internetową i często znajdujący się na niej kalkulator wynajmu, dzięki czemu łatwo obliczyć koszta takiej usługi. Choćby po to, aby porównać je z tymi w innym podmiocie, który również zajmuje się świadczeniem tego typu usług.