Planowanie podróży

Dojazd na lotnisko w Katowicach

Pyrzowice to jedno z częściej odwiedzanych przez turystów z Południowej i Zachodniej Polski lotnisk. Wiąże się to przede wszystkim z tym, że z Katowic latają węgierskie tanie linie lotnicze, które oferują loty w różne części świata w niezwykle atrakcyjnych cenach. WizzAir można w tej części Polski spotkać tylko w Katowicach – Pyrzowicach. Wykupując lot tymi liniami pasażerowie stają jednak przed pytaniem jak dostać się na lotnisko, które znajduje się w sporej odległości od centrum miasta. Podróżni mają w tym względzie do wyboru kilka możliwości:

  1. Samochód – to jedna z najwygodniejszych możliwości, zwłaszcza dla osób spoza Katowic, które w innym przypadku musiałby się najpierw dostać do samego miasta, a dopiero później szukać możliwości dojazdu na lotnisko. Jadąc do Katowic własnym samochodem możemy go zostawić na parkingu w pobliżu lotniska – atmosfera pyrzowice, a właściciel parkingu przetransferuje nas swoim samochodem te dosłownie kilkadziesiąt metrów, które dzielą parking od portu lotniczego. Takie przylotniskowe parkingu, które mieszczą się już poza obrębem samego lotniska cieszą się dużą popularnością wśród podróżujących.
  2. Taksówka – inną alternatywą, zwłaszcza dla osób, które nie znają miasta, albo ta tych, którzy zdecydowali się zostawić swój samochód na parkingu przy domu, lub dla osób, które zwyczajnie samochodu nie posiadają dobrym wyborem jest taksówka na lotnisko. Podróżując taksówką mamy tę wygodę, że nie musimy ciągle myśleć o bagażach, czy martwić się, że autobus przyjedzie spóźniony. Zamawiamy taksówkę na określoną godzinę i w komfortowych warunkach dostajemy się do portu lotniczego. Inną kwestią jest tutaj cena takiego transferu.
  3. Komunikacja lotniskowa – w Katowicach istnieje także specjalna linia autobusów miejskich obsługujących połączenie na trasie Dworzec PKP – Port lotniczy Pyrzowice. Jest to zdecydowanie rozwiązanie tańsze od taksówki, jednak minusem jest tutaj konieczność ciągłego pilnowania i dźwigania swojego bagażu, a niekiedy także konieczność stania w ścisku autobusu. Pierwszy kurs tego autobusu odbywa się o 4 rano, a ostatni o 1.30.
  4. Busy – inną możliwością jest dostanie się do Pyrzowic busem. Istnieją firmy, które proponują transfery na to lotnisko z innych miast Polski. Między innymi z Krakowa można się dostać takim busem bezpośrednio do Pyrzowic. Jest to rozwiązanie wygodne, bo nie trzeba się nigdzie przesiadać, ani martwić o bagaże, inną kwestią pozostaje cena takich busów, która najczęściej jest wyższa niż zwykłych kursujących na trasie Kraków – Katowice.