Planowanie podróży

Gdzie na majówkę?

Podróżowanie jest naprawdę bardzo fajne i ekscytujące, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Każdy z nas co jakiś czas lubi zmienić na chwilę otoczenie, wypocząć w innym zakątku kraju lub nawet świata, poznać inne zwyczaje, kulturę. Jednak nasz kraj ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o malownicze miejsca i warto z tego skorzystać. Góry, mazury, morze – wybór jest naprawdę bardzo duży, a dzięki dostępowi do sieci można bardzo łatwo i szybko znaleźć nocleg dla siebie i rodziny gdzie tylko zechcemy.

Gdzie warto pojechać na dłuższy weekend?

Jednym z najbardziej popularnych i najchętniej odwiedzanych miast w naszym kraju jest Kraków. Bez względu na porę roku można w tym mieście zobaczyć całą masę turystów z zagranicy. Zimą przyjeżdżają oni między innymi na targi bożonarodzeniowe, zaś latem na różnego rodzaju festiwale, ale nie tylko. W Krakowie jest co zwiedzać i to zachęca najbardziej. Rynek, przepiękna architektura, Wawel, bulwary wiślane, muzea, wystawy, imprezy plenerowe – po prostu warto tutaj być. W Krakowie ciągle coś się dzieje i każdy powinien znaleźć coś dla siebie, poczynając od sztuki, poprzez najważniejsze zabytki, a kończąc na gastronomii i rozrywce.

Sam Kraków jest przepiękny, ale warto też wyjechać poza jego granice, aby zwiedzić między innymi Wieliczkę (tam kopalnię soli), Wadowice, Tyniec, Inwałd (park rozrywki, idealne miejsce dla dzieci). Z Krakowa blisko jest do Katowic, Rabki, Zakopanego – tam również nie brakuje atrakcji. Jeśli ktoś myśli, że brak auta jest problemem, by zrealizować te wycieczki, to nic bardziej mylnego. Nawet jeżeli do Krakowa przyjeżdżamy pociągiem czy nawet lecimy samolotem, to na miejscu można wynająć auto. Wynajem samochodów w Krakowie i okolicy to już standard. Działa tak wiele firm, a przyjezdni, często też sami mieszkańcy korzystają z takiej możliwości, która często jest dla wielu ogromnym udogodnieniem. Ci, którzy nie znają Krakowa mogą mieć problem, by szybko i sprawnie poruszać się po mieście komunikacją miejską. Samochodem jest znacznie łatwiej, jeśli posiada się nawigację. Dlatego też taką opcję zawsze warto wziąć pod uwagę.

Jeśli chodzi o inne miasta to na pewno w czasie majówki dużą popularnością cieszy się Gdańsk. Warto w nim zobaczyć między innymi Fontannę Neptuna, Dwór Artusa, Ratusz, Bazylikę Mariacką, Złotą Kamienicę czy Kaplicę Królewską. Przepiękny jest także Park Oliwski, do którego warto się przejść na spacer. Na typowe miejscowości nadmorskie może być jeszcze wcześnie, jednak jeśli ktoś nie myśli o kąpaniu się w morzu a o pełnym relaksie i spokoju, to wtedy jak najbardziej. Dużo osób decyduje się na wynajem domku. Wielu turystów bierze swoje psiaki ze sobą, a w domkach np. w Sopocie jest możliwość zabrania psa. Dzięki temu można aktywnie spędzić czas ze swoim czworonogiem.

Jeśli chodzi o południe Polski to dużo turystów odwiedza Zakopane oraz okolicę. Dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić majówkę to miejsce idealne. Można udać się nad Morskie Oko, do Doliny Chochołowskiej, do Doliny Kościeliskiej czy nawet na termy – już w ramach odpoczynku po wysiłku fizycznym.