Planowanie podróży

Gdzie najlepiej w Krakowie spędzić noc?

Na pytanie o to gdzie spędzić noc w Krakowie jest w zasadzie dwa rodzaje odpowiedzi, można odpowiedzieć biorąc pod uwagę lokalizację albo standard miejsca hotelowego. Oto wskazówki dla osób odwiedzających dawną stolice Polski, dotyczące zarówno jednego, jak i drugiego aspektu pobytu w Krakowie, które sprawia, że wyjazd do tego miasta, będzie dokładnie taki jakiego oczekiwaliśmy.

Ze względu na lokalizację warto wybrać:

  • Rynek Główny i jego okolice – jest to doskonała lokalizacja dla osób, które planują przyjechać do Krakowa w celach turystycznych. Nie da się bowiem ukryć, że Rynek Główny to serce Krakowa. To tutaj znajdują się jego najważniejsze zabytki, to tutaj można spędzić czas w klimatycznych kawiarenkach i to tutaj można bawić się do białego rana w dyskotekach i pubach. Rynek Główny to doskonała baza wypadowa także w inne godne odwiedzenia miejsca grodu Kraka, takie jak dawna dzielnica żydowska – Kazimierz oraz zamek królewski na Wawelu. Hotel, w tej lokalizacji to między innymi – imperial-hotel.pl/lokalizacja/.
  • Natomiast innym lubianym przez turystów miejscem, w którym lubią się zatrzymywać są hotele i apartamenty na Kazimierzu, Kazimierz dawna dzielnicy żydowska, dziś przeżywa kolejny okres swojej świetności. Tętni życiem zarówno dniem jak i nocą, a stąd jest już blisko na Rynek Główny, czy Wawel.
  • Miejsce, które chętnie wybierają osoby biorące udział w licznych, odbywających się w Krakowie targach są okolice ulicy Galicyjskiej, bowiem na niej znajdują się największe w Krakowie targi Expo, gdzie odbywają się liczne branżowe imprezy. Każdy kto bierze w nich udział z pewnością chce mieszkać blisko targów, zatem najlepszym wyborem będą hotele w pobliżu tego budynku.

 

Ze względu na standard warto wybrać:

  • Hotele znanych sieci hotelowych – w Krakowie mają swoje obiekty wszystkie największe i najbardziej luksusowe marki hotelowe, znaleźć tu można zarówno hotele Mariotta, Sheraton czy Hiltona.
  • Hotele butikowe – to element, który swoim klimatem niezwykle pasuje do całego miasta, małe klimatyczne często położone w najlepszych lokalizacjach – zdecydowanie warto rozważyć w nich nocleg.
  • Apartamenty – wybór dla osób, które najbardziej swobodnie czują się w mieszkaniach, w których nikt nie będzie im przeszkadzał, doskonale położone, najczęściej bardzo komfortowo położone, apartamenty to także doskonały wybór dla par oraz grup znajomych.
  • Hostele – to zdecydowanie opcja dla niskobudżetowych podróżników, w Krakowie można spotkać ich wiele, a lokalizacją często nie ustępują pięciogwiazdkowym hotelom.