motoryzacja

Specjalistyczne zamiatarki samojezdne

Zamiatarki uliczne doskonale sprawdzają się do regularnego oczyszczania ulic- z ich wykorzystaniem można efektywnie pozbywać się kurzu i pyłu, piasku, kamieni, liści, a nawet błota czy też pozostawionych śmieci. W takie maszyny zaopatrują się prywatni operatorzy, którzy potem działają na rzecz miasta, a także państwowe firmy zajmujące się oczyszczaniem ulic. Zamiatarki mogą pozostawać w użyciu przez cały rok, chociaż przez miesiące zimowe można ich używać raczej jako pługów śnieżnych. Najnowocześniejsze modele zamiatarek są przyjazne dla środowiska i bardzo wygodne do prowadzenia przez operatora. Czym się one wyróżniają?

Niska emisja zanieczyszczeń oraz elektryczny napęd przyszłości

Zamiatarki drogowe zostały stworzone do tego, aby z ich wykorzystaniem każdego dnia można było oczyszczać ulice. Ze względu jednak na to, że są to najczęściej pojazdy spalinowe, muszą spełniać wszelkie normy związane z tym, jak wiele zanieczyszczeń jest emitowanych do atmosfery podczas ich pracy. Chodzi o to, aby swoja regularną pracą w terenie nie przyczyniały się do ilości smogu w miastach, a wiele miast w Polsce faktycznie ma spory problem z zanieczyszczeniem powietrza.

Sprzedaż zamiatarek odbywa się zarówno na rynku maszyn używanych jak i tych całkiem nowych. To właśnie nowe propozycje zamiatarek są tymi najbardziej ekologicznymi, gdyż są wyposażone w napęd przyszłości- jest to napęd elektryczny wraz z odpowiednio wydajna baterią akumulatorową. Sprzedaż zamiatarek elektrycznych odbywa się chociażby poprzez pośrednictwo firmy Terberg Matec.

Czy zamiatarki elektryczne dobrze sprawdzają się w praktyce?

Użytkowanie takich zamiatarek jest bardzo komfortowe, gdyż jednokrotne naładowanie baterii spokojnie powinno wystarczyć na cały 8-godzinny dzień pracy maszyny. Zamiatarki te zostały zaprojektowane w taki sposób, aby w razie konieczności można było je naładować w dowolnym miejscu bezpośrednio z sieci. Potrzeba zaledwie 2-3 godzin, aby doładować pojazd na tyle, aby można było znowu nim kierować.

Co ważne, wyposażenie najnowocześniejszych zamiatarek sprawia, że są to maszyny doskonale przystosowane do oczyszczania ulic pod każdym kątem. Małe i zwrotne modele są odpowiednie nawet do oczyszczania wąskich zaułków w centrach miast, gdzie konieczne jest sprzątanie na dość ograniczonej przestrzeni. Wiele udogodnień wprowadzono także dla samego operatora zamiatarki- między innymi przeszklenie kabiny, klimatyzację, komputer pokładowy czy tez kamerę cofania ułatwiającą sterowanie zamiatarką.

https://www.terbergmatec.pl/