budownictwo

Szara ceramika- z czym najlepiej ją zestawić?

Wszystkie odcienie szarości są obecnie niesamowicie modne i można je znaleźć w bardzo wielu inspirujących projektach wnętrzarskich. Niektórzy inwestorzy decydują się wręcz na stworzenie całego mieszkania z kolorem szarym w ramach koloru bazowego. Tym samym powstają bardzo spójne i harmonijne wnętrza utrzymane w duchu minimalizmu. Szarość można doskonale wpisać zarówno we wnętrza loftowe, skandynawskie jak i po prostu nowoczesne. Kolor ten bardzo dobrze łączy się z wszystkimi innymi barwami i daje projektantowi ogromne pole do popisu. W takiej kolorystyce można zaprojektować także swoją łazienkę, w której pierwsze skrzypce będzie grała odpowiednio dobrana ceramika. To zdecydowanie taki materiał wykończeniowy, który najczęściej stosuje się w łazienkach.

Szarość w formie płytek będących imitacją surowego betonu

Modne płytki ceramiczne- jakie wybrać, aby stale nas zachwycały pomimo upływu czasu? Szare wybarwienie ceramiki jest na tyle stonowane i klasyczne, że doskonale opiera się zmianie trendów czy upływowi czasu. Można zmieniać detale i dekoracje, ale sam kolor bazowy- w tym wypadku szary- jest na tyle uniwersalny, że może pozostać z nami w naszej łazience przez lata. Tym bardziej, że raczej rzadko decydujemy się na zrywanie kafelków już po kilku latach od ich ułożenia. Skoro kolor ten stanowi pewną klasykę- dobrze jest wprowadzić coś szalonego w kwestii wzoru lub też struktury, co sprawi, że dane płytki ceramiczne będą po prostu ciekawe. Doskonałym przykładem takiego zabiegu są płytki będące imitacją surowego betonu. Sa one stonowane, ale i interesujące zarazem.

Jakie płytki ceramiczne wybrać w zestawieniu z szarą ceramiką?

Osoby, które bardzo lubią stonowane i chłodne kolory z pewnością będą chciały skorzystać z możliwości połączenia szarej ceramiki z klasyczną bielą, czernią bądź też różnymi odcieniami koloru niebieskiego, który przepięknie podbija szarości. Idealnym połączeniem do takiego zestawu kolorów są dodatki w kolorze złotym.

Czasem jednak obawiamy się, czy duża ilość koloru szarego w roli ceramiki położonej na podłodze i na ścianach nie będzie zbyt przytłaczająca. Te obawy są tym większe im mniej doświetlonym wnętrzem dysponujemy, a przecież nie aż taką rzadkością są łazienki bez okna i bez dostępu naturalnego światła słonecznego. Wówczas można zastosować prosty zabieg mający na celu ocieplenie pomieszczenia poprzez dodanie akcentów, które sprawią, że będzie ono bardziej przytulne.

I tutaj idealnie sprawdzi się naturalne drewno. Możemy wprowadzić je w formie mebli i dodatków wnętrzarskich, ale można też wybrać imitujące drewno płytki ceramiczne. Jakie wybrać i jak je zestawić z szarą ceramiką? Możemy postawić na jaśniejsze wybarwienie drewna, co sprawi, że nasza łazienka nadal będzie przestronna i dobrze doświetlona dzięki zastosowaniu jasnej kolorystyki jej wykończenia. Płytki będące imitacją naturalnego drewna mogą mieć naprawdę wspaniałą fakturę, którą czasem bardzo trudno jest odróżnić od klasycznych drewnianych desek. Płytki będące imitacją drewna można zaaranżować zarówno na ścianie jak i na podłodze.