łazienka w hotelu
Uncategorized

Ciekawe pomysły na wykończenie hotelowej łazienki

Powinna wyglądać interesująco i z klasą, jednocześnie powinna być funkcjonalna i praktyczna.

Hotelowa łazienka to miejsce, w którym praktycyzm powinien spotykać się z wysoką estetyką tak, aby wszystko razem zachwycało, ale też gwarantowało gościom maksimum komfortu. Podążając za bieżącymi trendami oraz takimi kolekcjami wysokiej jakości płytek jak Casabella, można wyróżnić co najmniej kilka ciekawych aranżacji łazienek, jakie może posiadać hotel o wysokim standardzie. Konkretny projekt dobrze jest dopasować do wielkości łazienki, jej układu oraz tego, czy posiada ona dostęp do naturalnego światła dziennego.

Ciekawe płytki patchworkowe

Sprzedawane są w różnych opcjach, mogą to być małe płytki układane w stylu mozaiki, ale też większe płyty, które posiadają naniesiony wzór patchworokowy. Utrzymane w jednolitej kolorystyce mogą zawierać zestawienie wielu ciekawych wzorów, chociaż znajdziemy także płytki patchworkowe stanowiące absolutny misz masz wzorów i kolorów. Takie płytki doskonale sprawdzają się w zestawieniu z inną ceramiką o stonowanym charakterze- wówczas stanowią dekorację i wybijają się na pierwszy plan aranżacji. Można ułożyć je na podłodze, ale też symbolicznie wydzielić pewną przestrzeń w ramach łazienki, na przykład kabinę prysznicową. Zdecydowanie stanowią jeden z hitów wnętrzarskich.

A może surowy charakter betonu?

Beton stał się ogromnie popularny, wprowadza się go do wnętrz mieszkalnych na ściany oraz podłogi, a także można zaprojektować łazienkę wykorzystując ceramikę, która go w piękny sposób imituje. Jego szara kolorystyka jest bardzo neutralna i może stanowić tło dla wszystkiego, co jeszcze będzie miało znaleźć się w takiej łazience. Taka ceramika sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych, stonowanych i chłodnych, gdzie zależy nam na tym, aby optycznie powiększyć przestrzeń.

Nawiązania do naturalnych materiałów

Kolejnym, bardzo modnym trendem jest glazura będąca imitacją takich naturalnych materiałów jak kamień, marmur, granit lub też drewno. Zazwyczaj takie płytki posiadają neutralną kolorystykę, która może być czarna, brązowa lub beżowa, a nawet biała. Zaprojektowane w taki sposób łazienki są eleganckie, ale też bardzo stonowane. Zazwyczaj więc taka stylistyka będzie się podobała większości hotelowych gości i będzie wręcz oceniana jako ekskluzywna. Tego typu kolekcje ceramiki doskonale łączą się także z glazurą o minimalistycznej, jednolitej formie, które utrzymane są w ponadczasowej, klasycznej, białej kolorystyce.