Planowanie podróży

Limity bagażowe, czyli jak spakować się na wakacje

Wakacyjne pakowanie wiele osób doprowadza do szału. Jak zmieścić wszystkie te najpotrzebniejsze rzeczy? Jeszcze kurtka, jeszcze bluza, suszarka, trzy pary butów na zmianę. Gdzie to pomieścić? O ile wybieramy się na wakacje samochodem – nie ma problemu. Jeśli czegoś nie pomieścimy w torbie zawsze możemy wrzucić w reklamówce na tylne siedzenia. Gorzej, jeśli narzucone mamy limity, a na te natkniemy się podczas wakacji, na które przyjdzie nam … lecieć! Tak tak drogie panie – trzeba będzie bardzo mocno wyselekcjonować najpotrzebniejsze rzeczy. Najpierw jednak zacznijmy od tego, jak owe limity sprawdzić.

Dużo zależy od tego z jakich linii lotniczych będziemy korzystać i skąd kupiliśmy bilet. Czy to promocja czy też wakacje z biurem podróży? Warto zwrócić uwagę, że atrakcyjne przeloty wiążą się z koniecznością zabrania tylko bagażu podręcznego, jednak nie zawsze. Te informacje należy sprawdzać na stronach konkretnych linii. Jeśli przekroczymy określoną wagę – część rzeczy trzeba będzie zostawić.

W przypadku wakacji z biurem podróży, informacje o limitach podane są na stronie biura, po zalogowaniu się na swoje konto, na którym widnieją wszystkie najważniejsze informacje odnośnie podróży. W wielu przypadkach mamy możliwość zabrania bagażu podręcznego – 5kg oraz bagażu docelowego na osobę – 20 kg. Podróżując samolotem warto zaopatrzyć się w odpowiednie walizki – twarde, na kółkach. W nich łatwo też pomieszczą się nasze rzeczy. Warto układać rzeczy na płasko, jeśli mamy większe limity bagażowe. Jeśli zmuszeni jesteśmy zmieścić się w bagażu podręcznym lub niewiele większym – wtedy warto zawijać jedne ubrania w drugie, dzięki czemu zaoszczędzimy miejsce i będziemy mogli je lepiej w pełni wykorzystać. To tak zwane sprytne pakowanie, gdzie nawet wnętrze schowanego w torbie buta jest odpowiednio zagospodarowane. Podróżując samolotem warto tez pamiętać o odpowiednich ilościach jeśli chodzi o przewożone płyny, głównie szampony, żele pod prysznic itp.