Planowanie podróży

Łazienka hotelowa – jak ją zaprojektować?

Niektórzy lubią ciepłe kolory we wnętrzu, inni wolą minimalizm zarówno pod względem kolorystyki jak i formy. Jeśli projektujemy łazienkę w swoim własnym mieszkaniu, podążamy za tą stylistyką, która jest nam najbliższa, bo w takiej czujemy się najlepiej. Jednakże, w przypadku, kiedy chcemy zaprojektować łazienkę w pensjonacie lub też hotelu, powinniśmy się kierować innymi wytycznymi, a tak naprawdę przede wszystkim tym, co może spodobać się naszym gościom.

Jakie wyposażenie i jakie płytki ceramiczne w łazience hotelowej sprawdzą się najlepiej? W miejscach, które są odwiedzane przez różnych ludzi, których gusta również mogą być skrajnie różne, najlepiej sprawdza się to, co uniwersalne i minimalistyczne. Taki też wystrój znajdziemy w najpopularniejszych hotelach i apartamentowcach.

 

Przestronne i nowoczesne wnętrza

 

Jeśli łazienka jest mała, a dodatkowo- jak to często zdarza się w hotelach- nie ma okna i dostępu do naturalnego źródła światła, priorytetem jest takie jej wykończenie, aby mimo wszystko sprawiała wrażenie przestronnej i jasnej. Dlatego też najlepszym wyborem będą płytki ceramiczne o formacie dużych płyt, które zostaną położone przez glazurnika zarówno na posadzce jak i na ścianie. Pamiętajmy również o tym, że bardzo komfortowym rozwiązaniem jest instalacja ogrzewania podłogowego w łazience. Często praktykuje się takie właśnie rozwiązanie. Dzięki temu można wyeliminować problem zimnej glazury, która po wyjściu z kąpieli może nie być zbyt komfortowa. Jeśli chodzi o modne wzornictwo, pięknie będą się prezentowały imitacje naturalnych materiałów- skał lub też drewna. Możemy więc postawić na nowoczesne płytki będące imitacją drewna w ciepłym jego wybarwieniu, ale też bardzo elegancko i z klasą będą się prezentować imitację marmurów lub granitów. Jeśli chcemy natomiast maksymalnie doświetlić wnętrze, wybierajmy białe kafelki- mogą być gładkie lub tłoczone we wzory. Ciekawym elementem dekoracyjnym, który ożywi białą łazienkę może być pas płytek typu patchwork, które również są obecnie bardzo modne.

 

A jakie wyposażenie okaże się najlepsze?

 

Pamiętajmy, że z łazienki będą korzystali różni ludzie, którzy mniej lub bardziej delikatnie podchodzą do korzystania z różnych elementów wyposażenia. Dlatego też, aby często nie ulegały one awarii, postawmy na ich jakość. Wytrzymałe, a dodatkowo nowoczesne i estetyczne jest chociażby wyposażenie Novellini. W ramach tej marki znajdziemy wszelkie niezbędne akcesoria, które będą w stanie dodać łazience charakteru.