Planowanie podróży

Atrakcje w Ustce

Co roku tysiące turystów spragnionych pięknych plaż, pełnego słońca i nadmorskiego klimatu przyjeżdża do Ustki, aby wypocząć. To znana i lubiana nadmorska miejscowość, w której miłe chwile spędzą dorośli oraz dzieci. Każdy znajdzie coś dla siebie. Na pewno w Ustce nie można mówić o nudzie – to fajne połączenie możliwości wypoczynku wraz ze zwiedzaniem, a naprawdę jest co podziwiać. Dlatego też tak chętnie Ustkę odwiedzają rodziny z dziećmi.

Co warto zobaczyć? Oto kilka podpowiedzi:

  1. Port – niegdyś centrum miasteczka, dziś miejsce równie wyjątkowe. Można podziwiać tam jeszcze budynki z czasów secesji. W jednym z nich znajduje się urząd celny.
  2. Molo – kształt wschodniego i zachodniego został ukształtowany w XX wieku.
  3. Kościół Najświętszego Zbawiciela – powstał w okresie między 1885 a 1888 rokiem, wykonawcą był Franz Draheim.
  4. Muzeum Chleba – przez wielu turystów polecane miejsce, w którym można dowiedzieć się wszystkiego o wypieku chleba. Bardzo fajna możliwość spędzenia wolnego czasu z dziećmi, które lubią ciekawostki piekarnicze. Po skończonym zwiedzaniu można kupić chleb.
  5. Zagroda śledziowa – nie znajduje się w centrum Ustki, ale warto się tam wybrać, aby dowiedzieć się czegoś ciekawego o śledziu i go spróbować. Fajna atrakcja dla osób, które lubią poznawać nowe smaki.
  6. Latarnia morska – powstała w roku 1892, zbudowana jest z czerwonej cegły. W okresie letnim mogą do niej wejść turyści. Z góry rozciąga się piękny widok na port, miasto.
  7. Bunkry – znajdują się niedaleko portu. To interesujące do zwiedzenia miejsce szczególnie dla miłośników historii, ale także dla dzieci. Dla zwiedzających dostępne są ciekawe eksponaty, multimedia, można posłuchać oryginalnych komunikatów. Latem na tym terenie organizowane są pikniki, imprezy, zawody, także warto być na bieżąco. Bunkry można zwiedzać samemu lub z przewodnikiem.
  8. Promenada – ciągnie się wzdłuż plaży. Znajdują się tam restauracje, bary, kawiarnie, często organizowane są konkursy dla dzieci oraz liczne atrakcje.